Interguard technika kontrinwigilacyjna Fiszki linki do materiałów źródłowych sklep niwserwis Niemczyk i Wspólnicy
Terroryzm nowy paradygmat wojny w XXI wieku Zarządzanie informacją Afganistan

Śląska policja rozbiła gang przemycający papierosy i alkohol

Śląscy policjanci rozbili grupę przestępczą, zajmującą się przemytem i dystrybucją papierosów i alkoholu zza wschodniej granicy. Przejęli ponad 15 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, kilkaset litrów alkoholu oraz kilkadziesiąt kilogramów tytoniu.
Jak podał 3 września zespół prasowy śląskiej policji, gang rozbili funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Katowicach wspólnie z policjantami ze Świętochłowic i Bytomia. Zatrzymali oni czterech mężczyzn w wieku od 24 do 44 lat, pochodzących ze Świętochłowic, Bytomia oraz Chełma.

Na trop grupy zajmującej się przemytem nielegalnego towaru wpadli funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą. Dzięki pracy operacyjnej ustalono, że alkohol i papierosy i tytoń są dostarczane do odbiorców w Świętochłowicach i Bytomiu, a magazynowane w kilku garażach.

Policjanci zatrzymali przestępców na gorącym uczynku. Część przemyconego towaru znaleźli w samochodach, którymi jechali mężczyźni. Resztę zabezpieczyli w kilku garażach. Łącznie przejęli ponad 15 tysięcy paczek papierosów, prawie 600 litrów nielegalnego alkoholu oraz około 40 kilogramów tytoniu.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosły prawie 190 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli dwa samochody warte 45 tys. zł. Na wniosek policji, prokurator objął dozorem trzech zatrzymanych i zastosował poręczenie majątkowe. Jeszcze w piątek prokurator zadecyduje o losie czwartego zatrzymanego.
Źródło: PAP

« wstecz